ÖNEMLİ UYARI

Dedektiflik.com.tr içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜR CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

ALDATMA TÜRLERİ

ALDATMA TÜRLERİ

ALDATMA TÜRLERİ

Sayın okurlarımız, aldatma eylemi biz insanoğlunun var olduğu günden bugüne süre gelen gayriahlaki davranış şeklidir. Ülkemizde ve çeşitli dünya ülkelerinde yapılan aldatma eyleminin iki türde yapıldığını ortaya koymuştur. 1. Cinsel aldatma, 2. Duygusal aldatmadır. Bu iki tür aldatma ile ilgili tespit yapmak için öncelikle eşiniz tarafından nasıl aldatıldığınızı tespit etmeniz gerekmektedir. Aldatılma davranışını ve bu davranış sergilenirken nasıl bir tutum izlendiği gibi konuları anlayabilmek için  aldatma sınıfına ne gibi davranışların girebildiği konusunda bir fikir sahibi olmak gerekmektedir.

İki insan arasında yaşanan evlilik ya da birliktelikler karşınızda yer alan eşiniz veya eş adayınızı ne kadar iyi tanıyorsanız o kadar sağlam temellere oturması anlamına gelir. Halk arasında “aşk sarhoşu olmak” ya da “aşktan gözü kör olmak” gibi deyimler âşık olduğunuz kişinin eksik ya da yanlış yönlerini görmemek ya da görmezden gelmek gibi durumlarda kullanılır. Gerçektende öyledir nedense aşkla, büyük bir sevgiyle bağlanılan kişiye hiçbir olumsuzluk yakıştırılmaz böyle bir tutumda olan kişilere de iyi gözle bakılmaz. Ancak geçici olan bu durumun sağlıklı düşünmeyi büyük ölçüde engellediğini sonraları yavaş yavaş gerçek hayata dönünce anlayabilmek mümkün olmaktadır. Ne yazık ki her ilişki bu seviyede ilerlemiyor bir sure sonra hayatın gerçekleriyle yüzleşmek kaçınılmaz oluyor.

İlişkilerin bitmesinde aldatma eyleminin büyük payı bulunmakta ancak aldatmayı sadece cinsel yönden gerçekleşen bir durum olarak saymamak gerekiyor çünkü aldatma eylemi birçok kavramı içine almaktadır. Aldatma kavramını iki ana gurupta toplamak mümkündür yapılan araştırmalarda bu yöndedir. Birinci tür aldatma eylemi cinsel aldatma olup ikincisi ise duygusal aldatmadır. Her iki aldatma eylemini aşağıda sizlere kısaca tanımlamaktayız.

1.     Cinsel aldatma,

Sayın okurlarımız, cinsel aldatma iki kişi arasında yaşanan bir eylemdir. Ancak burada aldatan kişinin partneri sık sık değişmektedir. Cinsel aldatma erkeğin karşı cinsle bir veya birkaç kez cinsel birliktelik yaşamasından ibarettir. Aldatmayı kafasına koyan kişi barda, pavyonda, birahanede, kafede, diskoda, genelevde, spor aktiviteleri esnasında, iş yerinde, iş münasebetiyle tanıştığı kişilerle, bir veya birden fazla cinsel birliktelik yaşamasına cinsel aldatma olarak tanımlamaktadır. Eşini cinsel yönden aldatan kişinin tespiti çok zordur çünkü eş partneriyle yatakta veya cinsellik yaşayabileceği bir yerde sadece cinsellik yaşar. Aynı kişiyle bu eylemini bir ya da birkaç kez yaşadıktan sonra ilişkisine son verir.

2.     Duygusal aldatma

Evlilik ya da birliktelik ilişkisi yaşanırken başka bir insana âşık olmak olarak tanımlanabilecek bir kavramdır. Duygusal olarak aldatma olayının temelinde  evlendiği kişi ile ortak bir geleceği taşıyamama durumu, evlendiği ya da birliktelik yaşadığı insanda aranan aşkın bulunmaması ya da duygusal manada boşluk yaşayıp yaşamakta olduğu ilişkiden sıkılma gibi etkenler bulunmaktadır. Fakat hem kadın hem de erkek için en rahatsız edici aldatma türüdür. Duygusal aldatma da eşler yatakta veya cinsellik yaşayabileceği bir yerde paylaşmış olduğu cinsel ilişkinin haricinde günlük yaşamlarında da duygularını zamanlarını ve paralarını da sevgilileriyle yaşamaktadırlar. Bu nedenle, duygusal aldatma içerisinde bulunan kişilerin yakalanması cinsel aldatmaya göre çok daha kolaydır.

Yukarıda açıklamasını yaptığımız her iki aldatma olayının gerekçeleri üzerinde durursak genelde bu tür aldatma olaylarının temelinde erken yaşlarda meydana gelen evlilikler, evlilikte cinsel yaşamda istenen doyuma ulaşmamak, cinsel deneyimsizlik, cinsel doyumsuzluk, cinsel mutsuzluk, değişiklik arzusu, eşe kızgınlık, cinsel merak, parayı sonradan bulma, arkadaşlarına hava atma ya da yaşanan muhafazakâr çocukluk  dönemi  gibi etkiler sayılabilir.

Saygılarımla,
Özel Dedektif Bilal KARTAL

 

2.481 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM

 1. özge balta dedi ki:

  Merhabalar;
  Ben özge 1 yıllık bir seviyeli ilişkim var. Onu gerçekten seviyor muyum bilmiyorum. Bundan önce 3 senelik bir ilişkim olmuştu ve ben onu çok sevmiştim. Ve ayrılmıştık çok üzülmüştüm. O yüzden kendime söz verdim bir daha kimseyi sevmeyeceğim. Mantık evliliği yapmaya karar verdim. İyi bir işi var. Bir evi var. Ailesiyle henüz tanışmadım ama bir ay içerisinde evlenmeyi düşünüyoruz tanıştıracağını söylüyor ama biraz geç kaldığımı düşünüyorum. Beni seviyor mu diye düşünüyorum ya da beni kandırıyor mu? Evlendikten sonra sorun yaşamak istemem. Acaba benden bir şey mi saklıyor. Ona güvenmek istiyorum ama aklımda soru işaretleri var bana yardımcı olabilir misiniz?

 2. emre yürek dedi ki:

  Ben emre 27 yaşındayım. Bu yaşıma kadar evlenmeyi hiç düşünmedim. Ama ailem artık evlenmem gerektiğini söylüyor. Bu yaşıma kadar düğün için para biriktirdiklerini söylüyorlar ve mürüvvetimi görmek istiyorlarmış. Ömrümün sonuna kadar bu şekilde bekar yaşamam gerektiğini bende biliyorum ama bu işler aceleye gelmez nasip kısmet. Önüme daha eşim olması gereken bir kız çıkmadı bana göre. Ama ailem çok sıkıştırıyor bu konularda. Bir kız bulmuşlar eli yüzü düzgün hanım hanımcık falan dediler. Gittim bir kahve içtim. Konuştuk falan kız güzel gerçekten ilgimi çekti ama daha önce evlenmiş boşanmış ve eski kocasından yüklü bir tazminat almış evleri falan almış ayrıca sadece 1 yıl evli kalmışlar. Ona nasıl güvenebilirim?

 3. ebru kaynar dedi ki:

  Merhabalar;
  Ben Ebru 25 yaşındayım ve birini gerçekten çok seviyorum. Üniversitede tanıştık birbirimizi kısa zamanda tanıdık. Aşık olduk. Evlenecektik ve hep bir şeyler engel oldu. O askere gitti sonra geldi. Ailesiyle arası bozuldu falan şuan düzeldi ve artık evlenmemizin zamanı geldiğini söyledim bu konuda isteksiz görünüyordu ama tamam dedi ailemle konuşuyum dedi. Sürekli bahaneler uyduruyordu. Sanki bir şeylerden kaçıyormuş bir şeyleri saklıyormuş gibi geliyordu. Gizli telefon konuşmaları yapıyordu. Bana karşı ilgisiz davranıyordu. Acaba ne değişmişti. Sürekli alkol alıyordu. Farklı ortamlarda bulunuyordu. Onunla bir ömür geçer miydi bilemiyorum. Benden sakladığı her neyse öğrenmek istiyordum. Nikah günümüzü almıştık. Fakat benim aklımda hala soru işaretleri var. Onları çözümlemem lazım. Ne yapmalıyım?

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?