ÖNEMLİ UYARI

Dedektiflik.com.tr içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜR CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.

DİKKAT DOLANDIRILMAYIN !

DİKKAT DOLANDIRILMAYIN !

Dikkat Dolandırılmayın!

Değerli okuyucular, özel dedektiflik sektörü ülkemizde son yıllarda oldukça yaygınlaştı ancak tüm sektörlerde olduğu gibi özel dedektiflik sektöründe de bazı art niyetli kişi ve firmalar maddi çıkar elde etmek için insanları yalan yanlış bilgilerle kandırarak dolandırmaktadır.

Ayrıca insanların özel bilgilerini ele geçirerek bu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşarak olur olmaz yerlerde bu bilgileri kullanıp duygu istismarcılığı, tehdit, şantaj yapmaktadırlar. Bu nedenle, özel dedektiflik seçimine çok etmeniz gerekmektedir.

Özel Dedektiflik Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken Unsurlar

Kendisini özel dedektif olarak tanıtan kişi ve kişilere kesinlikle itibar etmeyin. Bu kişilerin sabit firma adreslerini görmeden her türlü resmi belgelerini ( vergi levhası, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı, oda kayıt sicil belgesi, sicil tastiknamesi, ticaret odası kayıt belgesi, resmi gazete ve benzeri ) şirket kuruluş evraklarını incelemeden kesinlikle çok özel sırrınızı açıklamayın. Kendi iletişim adres bilgilerinizi bu kişilerle paylaşmayın. Sabit iş yeri telefonu olmayan seyyar olarak özel dedektiflik yapmaya çalışan kişilere dikkat ediniz.  İş vereceğiniz kişi ve firmadan emin oluncaya kadar kesinlikle hiçbir ödeme yapmayın.

Özel dedektife iş vermeye karar verdiğinizde firma ile aranızda iş sözleşmesi düzenlemeniz düzenlenen iş sözleşmesi maddelerinde firmaya vermiş olduğunuz her türlü özel bilgilerin üçüncü şahıslarla paylaşılmayacağı, işin tutarı, işin yapılacağı tarihlerin ve ödeme şeklinin belirtilmesi gerekmektedir.

Ayrıca, firmaya yapmış olduğunuz  ödemeler ile ilgili tahsilat makbuzu, ödendi belgesi ve fatura istemeyi ihmal etmeyin. Aksi taktirde çok özel sorunlarınıza çözüm ararken kandırılır, dolandırılır, maddi ve manevi kayıplara sebebiyet verirsiniz.

Saygılarımla,
Özel Dedektif Bilal KARTAL

8.083 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?