ALDATMA TÜRLERİ İZMİR DEDEKTİFLİK


Aldatma Türleri İzmir Dedektiflik

Aldatma Türleri

Sayın okurlarımız, aldatma eylemi insanoğlunun var olduğu günden buyana süre gelen gayriahlaki bir davranış şeklidir. Araştırmalar ülkemizde ve diğer ülkelerde yapılan aldatma eyleminin iki türde yapıldığını ortaya koymuştur. Bunlardan ilki cinsel diğeri ise duygusal aldatmadır. Bu aldatma türlerinden hangi ile muhatap olduğunuzu anlayabilmeniz için öncelikle eşiniz tarafından nasıl aldatıldığınızı tespit etmeniz gerekmektedir. Aldatılmaya sebep davranışı ve bu davranışı sergilenirken eşinizin nasıl bir tutum izlendiği gibi konuları anlayabilmek ve hangi davranışın hangi tür aldatmaya karşılık geldiği konusunda bir fikir sahibi olmak gerekmektedir. Bu tür davranışların tahlil edilmesi aldatılan eş için oldukça zordur. Hem duygusal olarak hem de fiilen yaşanan olayların içinde olan eş sağlıklı bir çıkarım yaparak davranışları tahlil edemez. Ancak profesyonelce bu tür meselelerle ilgilenen biz dedektif ve araştırma faaliyeti işleriyle uğraşan insanlar binlerce vakıaya dayanan tecrübemiz ve olaylara dışarıdan objektif bakabilmemiz gereği bu tür davranışları tahlil edip sizlere çok sağlıklı bilgiler vererek ve bu bilgileri de somut gerçekler ile ortaya koyarak içinde bulunduğunuz zor durumu çözer ve gerçeklerle rahatlıkla buluşabilmenizi sağlayabiliriz.

İki insan arasında yaşanan evlilik ya da birlikteliğin sağlam temellere oturması karşınızda ki kişiyi yani eşinizi veya eş adayınızı ne kadar iyi tanıdığınıza bağlıdır. Halk arasında “aşk sarhoşu olmak” ya da “aşktan gözü kör olmak” gibi deyimler âşık olduğunuz kişinin eksik ya da yanlış yönlerini görmemek ya da görmezden gelmek manasında kullanılır. Gerçekten de öyledir nedense aşkla, büyük bir sevgiyle bağlanılan kişiye hiçbir olumsuzluk yakıştırılmaz aksi bir tutum ise bir gönül ilişkisinde söz konusu olamaz. Ancak geçici olan bu durum sağlıklı düşünmeyi büyük ölçüde engellediği için gerçekler yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır. Ne yazık ki çoğu ilişki başlangıçta ki seviyede ilerleyememekte zamana yenik düşerek bir süre sonra hayatın farklı ama acı gerçeklerinden olan aldatma ile sonuçlanabilmektedir.

İlişkilerin bitiş sebeplerinde aldatma eyleminin büyük payı bulunmaktadır, ancak aldatma sadece cinsel yönden gerçekleşen bir eylem olarak kabul edilmemelidir. Çünkü aldatma eylemi birçok alt kavramı içerisinde barındırmaktadır. Yaşanan olayları inceleyen araştırmalar aldatma kavramını iki ana grupta toplamaktadır. Birinci tür aldatma eylemi cinsel aldatma olup ikincisi ise duygusal aldatmadır. Her iki aldatma eylemini aşağıda sizlere kısaca tanımlamaktayız.

1. Cinsel aldatma

Sayın okurlarımız, cinsel aldatma iki kişi arasında yaşanan bir eylemdir. Ancak burada aldatan kişinin partneri sık sık değişmektedir. Cinsel aldatma erkeğin karşı cinsle bir veya birkaç kez cinsel birliktelik yaşamasından ibarettir. Cinsel aldatmayı bir kişinin barda, pavyonda, birahanede, kafede, diskoda, genelevde, spor aktiviteleri esnasında, iş yerinde, iş münasebetiyle tanıştığı kişilerle, bir veya birden fazla cinsel birliktelik yaşaması olarak tanımlayabiliriz. Eşini cinsel yönden aldatan kişinin tespiti çok zordur çünkü eş partneriyle yatakta veya cinsellik yaşayabileceği bir yerde sadece cinsellik yaşar. Aldatan kişi bu eylemini bir ya da birkaç kez yaşadıktan veya belli bir zaman sonra ilişkisine son verir.

2. Duygusal aldatma

Evlilik ya da birliktelik ilişkisi yaşanırken başka bir insana âşık olmak olarak tanımlanabilecek bir kavramdır. Duygusal olarak aldatma olayının temelinde evlendiği kişi ile ortak bir geleceği taşıyamama durumu, evlendiği ya da birliktelik yaşadığı insanda aranan aşkın bulunmaması ya da duygusal manada boşluk yaşayıp yaşamakta olduğu ilişkiden sıkılma gibi etkenler bulunmaktadır. Fakat hem kadın hem de erkek için en ürkütücü aldatma türüdür. Duygusal aldatma da eşler yatakta veya cinsellik yaşayabileceği bir yerde paylaşmış olduğu cinsel ilişkinin haricinde günlük yaşamlarını, duygularını zamanlarını ve paralarını da sevgilileriyle paylaşmaktadırlar. Bu nedenle, duygusal aldatma içerisinde bulunan kişilerin yakalanması cinsel aldatmaya göre çok daha kolaydır.

Yukarıda açıklamasını yaptığımız her iki aldatma olayının gerekçeleri üzerinde durursak genelde bu tür aldatma olaylarının temelinde erken yaşlarda meydana gelen evlilikler, evlilikte eşi ile cinsel yaşamında istenilen doyuma ulaşamamak, cinsel deneyimsizlik, cinsel doyumsuzluk, cinsel mutsuzluk ve benzeri sebepleri sayabilmek mümkündür. Ayrıca değişiklik arzusu, başka bir bayanla cinsellik yaşama merakı, eşine kızgınlık, farklı cinsel merak, parayı sonradan bulma, arkadaşlarına hava atma, gençliğinde veya çocukluğunda yaşayamadığı bastırılmış duygular gibi sebepleri aldatma sebepleri olarak sayabiliriz.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

  Yorum Yapabilirsiniz

  BİLGİLENDİRİCİ ANİMASYON FİLMİMİZ
  Önemli Uyarı

  Dedektiflik.com.tr içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜR CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.  

  Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi Hizmeti Tüm Hakları Saklıdır.

  iz ajans
  WHATSAPP
  ile iletişime geç