EVLİLİK BİRLİĞİNİN TEMELDEN SARSILMASI NEDENİYLE BOŞANMA


Evlilik Birliğinin Temelden Sarsılması Nedeniyle Boşanma

Evlilik sırasında eşlerin birbirlerine olan yaklaşım ve tutumların zaman içerisinde ekonomik ve sosyal gelişmeler karşısında kırıcı bir hal alması ve içinden çıkılmaz boyutlara ulaşması ile gerçekleşen boşanmalar, çoğunlukla eşlerden birinin sadakatsizliği ya da kişilik haklarına yönelik gerçekleşen tecavüzlerden kaynaklanıyor. Evliliği temelinden sarsan ve güven duygusunu ortadan kaldıran sadakatsiz ve çoğu zaman aldatılan eş tarafından hissedilse de delillendirilemediği için hep kafada soru işareti olarak kalır. Evlilik Birliğini temelden sarılması nedeni ile gerçekleşen boşanmalarda delillendirme oldukça önemli bir rol oynar. Şiddetli geçimsizlik de evlilik birliğinin temelini sarsan etkenlerden bir olduğu için çiftlerin sağlıklı bir iletişim kuramamaları, boşanmada geçerli bir neden oluşturur.

Şiddetli Geçimsizlikte Davalının İtiraz Hakkı Bulunur

Pembe hayaller kurarak yapılan evliliklerde daha ilk günden başlayan görüş ayrılıklarının giderek artması ve zamanla inatlaşmaya ve saygı boyutlarını aşmaya dönüşmesi evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeniyle gerçekleşen boşanma şeklini oluşturur. Şiddetli geçimsizlik olarak da nitelendirilen evlilik birliğinin temelden sarsılmasına yönelik açılan davalarda taraflar dinlenerek boşanma talebinin geçerli sebebe dayanıp dayanmadığına bakılır. Öte yandan davayı açan tarafın kusuru davalıdan daha fazla ise davalının bu karara itiraz etme hakkı vardır. Bu aşamada davalının ya da boşanmak da ısrar eden davacının şikayetlerinidelillendirmegerekir. İşte bu noktada İzmir Dedektiflik bürosu uzman kadrosu ile tamamen resmi olan hizmet anlayışı ile talebiniz üzerine delil toplama ve dava seyrini lehinize çevirmeye yönelik çalışmaları başlatır. Şiddetli geçimsiz nedeni ile açılan davalarda davalının itirazının kabul edilmesi halinde mahkeme var olan çocukları da göz önünde bulundurarak üç yıllık bir bekleme süresi vererek tarafların kararlarını bir daha gözden geçirmesi için zaman tanıyor. Bu süreyi beklememek içinde evliliğinizi sarsan nedenleri delillendirmeniz ve mahkemeye sunmanız büyük önem taşıyor. Tüm ayrıntıları ve boşanma sürecinde uzman kişilerden bilgi alıp onlarla bu süreci yürütmeniz mali sıkıntı çekmemeniz ve çocuklarınızın velayetini alabilmeniz için gerekli bir adımdır. Bu bağlamda alanında 25 yıldır başarılı çalışmalara imza atan İzmir Dedektiflik Bürosuna ait http://dedektif.comadresinden her türlü bilgiyi edinmeniz ve irtibata geçerek sağlıklı bir boşanma süreci yaşamanız için yeterli olacaktır.

Uyumsuzluk En Büyük Neden

Son yıllarda boşanma nedenleriolarak çok sık gösterilen Şiddetli geçimsizlik oldukça geniş bir anlam içerir. Evliliğin ilk yıllarını yaşayanların dışında evliliklerinde yarım asırı geride bırakmış olan çiftler bile şiddetli geçimsizlik sebebiyle aile mahkemelerinde boşanmak için sıra beklediğini düşünürsek, ince bir çizgi üzerine kurulan evliliğin sarsılmasında yaşanan nedenler ortak noktada yani boşanma ile son buluyor.

Şiddetli geçimsizliğin altında yatan etmenlere bakarsak iki ayrı yetiştirilme tarzının birbirine uyum sağlayamaması, ailelerin evlilik üzerindeki bakısının dışında bencil yaklaşımlar ve cinsel uyumsuzluğu sayabiliriz. Zaman içerisinde tölere edilemeyen bu uyumsuzluk eşler arasında aşağılamalara ve onur kırıcı davranışlarda bulunmaya sevk edince evlilik çekilmez bir hal alıyor. Fiziksel ve ruhsal şiddetinde gözlendiği bu evliliklerde taraflardan biri daima alttan alma eğilimi göstersede zaman içerisinde artan sorunlar adliye de son buluyor.

Özellikle evliliklerde uygulanan şiddet evlilik birliğinin sarsılmasındaki en önemli etkenlerden biridir. Şiddetli geçimsizlik sebebi ile açılan davada mağdur tarafın uğradığı ruhsal ve fiziksel şiddeti belgelendirmesi boşanma sürecini hızlandırır ve mali açıdan davalıdan nafaka ve tazminat almasını da sağlar. Bu konuda her zaman mağdurun yanında olan kanunlar, dayakçı eş için başka yaptırım yollarına da gider.

Boşanma Davasında İzmir Dedektif Faktörü

İzmir Dedektiflik Bürosu, aldığı her boşanma davasında mağdur tarafın mağduriyetini kanıtlama konusunda gelişen teknoloji ürünleri ve resmi kanallarla elde edilen verileri bir araya getirerek evlilik birliğini sarsan eşin verdiği zararı ortaya koyar. Bu yaparken müşterisinin ruhsal açıdan daha çok zarar görmemesi içinde olaya titizlikle yaklaşan İzmir Dedektiflik, 25 yıllık deneyimi ve insan psikolojisi üzerindeki bilgisiyle sorunu kısa sürede ve iş bitirici tavrı ile gerçekleştirir. Müşterisinin her hakkını sonuna kadar koruyan ve bu yönde çalışmalarını yürüten İzmir Dedektiflik Bürosu boşanma davalarındaki başarısı ile dikkat çeken bir kuruluştur. Müşterisinin mağduriyetini kanıtlamaya yönelik her çalışmayı davalının engelleme çalışmalarına rağmen başarı ile yürüten İzmir dedektiflik bürosu,kendisine ulaşmak isteyenler için günün 24 saatinde 444 7 635 nolu ücretsiz hizmet hattı ile yardımcı oluyor.Profesyonel dedektif çalışanları ve hukuk servisi ile resmi olarak hizmet yürüten İzmir dedektiflik bürosu trilyonluk tazminatlarla son bulan boşanma davalarına delil toplaması ile de tanınıyor. Öncelikli olarak aldığı her işte müşterisinin ,mali açıdan zarar görmesini engellemek ve velayet davasında istediği sonucu almaya yönelik çalışmalarını sürdüren dedektiflik bürosu, nafaka ve tazminat ödemekten kaçınan hatta eşinden mal varlıklarını kaçıran davalı hakkında resmi belgeler de hazırlar. Kısacası hakkında boşanma davası açılan davalının İzmir Dedektiflik bürosu tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda mağdur ettiği eşini boşanma aşamasında ihya etmesi kaçınılmazdır.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

  Yorum Yapabilirsiniz

  BİLGİLENDİRİCİ ANİMASYON FİLMİMİZ
  Önemli Uyarı

  Dedektiflik.com.tr içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜR CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.  

  Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi Hizmeti Tüm Hakları Saklıdır.

  iz ajans
  WHATSAPP
  ile iletişime geç