EVLİLİK ÖNCESİ UYARILAR


Evlilik Öncesi Uyarılar

Sayın okurlarımız, insan hayatının en önemli verdiği kararların başında evlilik gelmektedir. İnsanlar hayatlarına yön vererek evliliğe adım atmadan önce dikkat etmesi ve araştırması gereken birtakım unsurları gözden geçirmek, gelecekteki huzuru ve mutluluğu için bu hususlara dikkat etmesi kendisine fayda sağlayacaktır.

Kişiler arası ilişkilerde hissedilen sevgi, aşk ve tutku gibi duygular evlilik kararı almada tek başına yeterli olmamaktadır. Eş seçimine dair kararın belirli aşamalardan geçmesi gerekmektedir.

Doğru eş seçiminin en önemli koşulu kişinin partnerini çok iyi tanımasıdır. Kişi, partnerini ne kadar iyi tanırsa vereceği karar da aynı oranda doğru ve isabetli olacaktır. Evlenecek olan kişi kendisi için nelerin önemli olduğunu bilmeyen kişilerin alacağı evlilik kararı, tamamen şans ve tesadüf içeren kararlar olacaktır. Birey kendine dair farkındalığı arttırmak için birtakım önemli sorular üzerine düşünmeli ve bu sorulara bazı cevaplar bulmuş olmalıdır. Örneğin;

– Kişiliğimi nasıl tanımlarım?

– Güçlü ve zayıf yönlerim nelerdir?

– Nelerden hoşlanırım, nelerden hoşlanmam?

– Hayattan beklentim nedir?

– İdealim nedir?

– Hangi tür insanlarla ilişki yaşamak beni mutlu ediyor?

Kişilerin, evleneceği şahısta aradığı ve istemediği özellikleri doğru belirlemesi büyük önem taşımaktadır. Daha da önemlisi kişi, kendisi için önemli özellikleri göz ardı etmemeli ve sonrasında durumun değişebileceği gibi yanlış bir düşünceye kapılmamalıdır. Eş olarak seçeceğiniz kişinin, istediğiniz özelliklere hangi ölçüde sahip olduğunu değerlendirmelisiniz. Eş adayınızın diğer insanlarla olan ilişkilerini ve farklı ortamlardaki davranış biçimlerini dikkate almalısınız. Bayanın veya erkeğin, eşine de ileride benzer şekilde davranma ihtimali yüksek olduğundan, ailedeki karşı cinse davranış şekli ipucu niteliğindedir.

Evleneceğiniz kişinin öncelikle çocukluk döneminde yaşamış olduğu herhangi bir olaydan dolayı bastırılmış duygular içerisinde bulunarak psikolojisinin bozulup bozulmadığı, geçmişte evlilik yapıp yapmadığı, geçmişte evlilik yapmış ise bu evliliğinden çocuklarının bulunup bulunmadığı, geçmişte herhangi bir suça karışarak sabıkasının bulunup bulunmadığı, evlenilecek şahsın cinsel tercihlerinde herhangi bir cinsel sapkınlığının olup olmadığı, düzenli alkol kullanma alışkanlığının olup olmadığı, şahsın uyuşturucu kullanıp kullanmadığı ve benzeri olumsuz alışkanlıklarının huylarının çok iyi araştırılması gerekmektedir. Bu araştırmalar yapılmadan verilecek olan evlilik kararı neticesinde siz ve dünya’ya gelecek çocuklarınızın ağır bedeller ödeyeceğini asla unutmamalısınız.

Saygılarımla,
Özel Dedektif Bilal KARTAL

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

  Yorum Yapabilirsiniz

  BİLGİLENDİRİCİ ANİMASYON FİLMİMİZ
  Önemli Uyarı

  Dedektiflik.com.tr içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜR CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.  

  Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi Hizmeti Tüm Hakları Saklıdır.

  iz ajans
  WHATSAPP
  ile iletişime geç