NEDEN ALDATIRIZ?


Neden Aldatılırız?

Sayın okurlarımız, aldatma eylemi günümüzde sıradan yaşanan bir olay haline gelmiştir. Aldatma eylemi aslında gayriahlaki ve sıhhatsiz bir davranış biçimidir. Aldatma eyleminin savunulacak bir tarafı yoktur; ancak her bayan ve erkek bu eylemin olası nedenleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Gelişen teknoloji, kültürel değerlerimizi büyük değişime uğratmakta bunun sonucunda sevgi, saygı, dürüstlük gibi kavramlar önemini yitirmektedir.

Aldatma eylemi de bu ahlaki ve kültürel değerlerin değişmesiyle daha sık rastlanır hale gelmiştir. Maddi sorun ve kaygıların eskiye nazaran daha sık yaşanması da kişileri psikolojik bunalıma sürüklemekte, aldatma eylemine yol açmaktadır. Yaşanan ilişki ne kadar iyi olursa olsun, bazı insanlar heyecan arayışına girip aldatma eyleminde bulunabilir. Özellikle erkekler orta yaş bunalımına girip kendilerini kanıtlama ihtiyacı duyarlar ve hayatlarına üçüncü bir kişi dâhil etmek isteyebilirler.

Evlilik öncesi çok sayıda ilişki yaşamış veya aldatma eyleminde bulunmuş bireyler, genellikle evlilikte de bu davranışı devam ettirme eğilimi göstermektedirler. İlişkide yaşanan ve aşılamayan bazı sorunlar da kişileri yeni bir ilişki arayışına itebilir.

İlişkide sevgi ve saygının azalması,  çok erken veya geç yaşta yapılan evlilikler, evlilik hayatının monotonlaşması, ekonomik koşulların kötü olması, cebri ve sözlü şiddet, evlilikte maddi ve manevi paylaşımların azalması, cinsel tatminsizlik, taraflardan birinin alkol veya uyuşturucu madde kullanımına bağlı değişen hal ve hareketleri aldatma eylemine yol açabilir. Bahsedilen nedenler dışında bireylerin çeşitli psikolojik ve biyolojik nedenlerle de eşlerini veya partnerlerini aldattıkları tespit edilmiştir.

Saygılarımla,
Özel Dedektif Bilal KARTAL

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

  Yorum Yapabilirsiniz

  BİLGİLENDİRİCİ ANİMASYON FİLMİMİZ
  Önemli Uyarı

  Dedektiflik.com.tr içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜR CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.  

  Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi Hizmeti Tüm Hakları Saklıdır.

  iz ajans
  WHATSAPP
  ile iletişime geç