NİŞANLILIKTA ALDATMA


Nişanlılıkta Aldatma

Değerli okurlarımız, nişanlılar arasında henüz resmi nikâh kıyılmadıysa kanunlarımız nezdinde nişanlılar evli sayılmaz. Evlilik akdi gerçekleşmeden, çiftlerin nişanlı oldukları sırada taraflardan birinin sadakat yükümlülüğüne aykırı davranması halinde evlilik birliği henüz oluşmadığı için aldatma ‘zina’ oluşmayacağı gibi evlilik birliğinin sarsılması hükmünden de bahsedilemez. Nişanlılar arasında bu hükümler uygulanmaz.

Ancak nişanlılık da hukukumuzda taraflara sadakat yükümlülüğü yükleyen bir sözleşme olduğundan, şartları var ise sadakat yükümlülüğüne aykırı davranan tarafa karşı tazminat davası açılabilir. Bu hükmün geçerli olabilmesi için taraflar nişanlı olduklarını tazminat davasının görüldüğü mahkemede delillerle ve tanıklarla ispatlamak zorundadır.

Saygılarımla,
Özel Dedektif Bilal KARTAL

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

  Yorum Yapabilirsiniz

  BİLGİLENDİRİCİ ANİMASYON FİLMİMİZ
  Önemli Uyarı

  Dedektiflik.com.tr içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜR CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.  

  Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi Hizmeti Tüm Hakları Saklıdır.

  iz ajans
  WHATSAPP
  ile iletişime geç