SOSYAL MEDYADAKİ BÜYÜK TEHLİKE


Sosyal Medyadaki Büyük Tehlike

Değerli okurumuz;
Sosyal medya günümüzde her kez tarafından kullanılan ve kullanılmasından kolay kolay vazgeçemeyeceğimiz hayatımızın içinde vazgeçilmez bir yapı taşı.

Ancak yararları olduğu kadar zararları da olan bir oluşum. Yararlarını saymakla bitiremediğimiz ancak zararları konusunda önü gözükmeyen uçsuz bucaksız karanlık bir kuyu diye tabir edilecek tehlikeli bir olgudur.

sosyal medyanın zararları konusunda her gün yazılı ve görsel basında onlarca yazı yazılıyor. köşe yazarları insanları bu tehlikeye karşı köşelerinden yazdıkları makaleler ve yazılarla her gün  uyarıyor. Güvenlik uzmanları da sosyal medyada ki tehlikeleri bir bir anlatarak insanları bilgilendirerek uyarılarda bulunuyorlar. İnsanların “Facebook” , “twitter” veya bir başka sosyal paylaşım sitesinde dayısının adı ve soy adını paylaşması bile güvenlik uzmanları tarafından çok büyük tehlike olarak değerlendiriliyor.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan telefon bankacılığı ve bir sürü resmi işlem sırasında müşteri temsilcileri ile yapılan görüşmelerde kişilerin kimlik bilgilerinin yanı sıra şahısların kendilerinden başka kimsenin bilmesi zor olan bu nedenle güvenilen bir bilgi olan annelerinin kızlık soyadları sorusu sorulmaktadır. Sizler sosyal medyada dayınızın veya dayınızın çocukları olan kuzenlerinizin isim ve soyadlarını paylaşmanız annenizin kızlık soy adını da paylaşmanız anlamına geleceğini unutmayın.

dünyanın çeşitli ülkelerinde ve ülkemizde sanal hırsızlığı meslek haline getirmiş kişi ve kişiler sanal ortamda özellikle sosyal paylaşım web siteleri üzerinden insanlara yönelik çeşitli tuzaklar kurarak insanların ticari ve özel bilgilerine çok kolay ulaşabiliyorlar. “Facebook” , “Twitter” ve benzeri sosyal paylaşım web sitelerine güvenliğinden emin olmadığınız çeşitli sayfalara giriş yaparken çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

bu ve benzeri web sitelerine üye olurken girişte sizden istenilen bilgilerin ve şifrelerinizin ele geçirilmesi sizi ve sevdiklerinizi ciddi biçimde üzer sizlerin ve sevdiklerinizin maddi manevi zarara uğramanıza neden olur.

Sosyal medyadaki tehlikeler saymakla bitmiyor ve her geçen gün bu sayı hızla artıyor. mesela evinizi soymak için sizi takip eden azılı bir hırsız evinizde kaç kişi yaşadığınızı gün içerisinde evinizdeki insanların ve sizin nerede olduğunuzu ne zaman eve döneceğinizi, evinizi soymak için ne kadar zamanı  olduğunu rahatlıkla öğrenip evinize girerek kötü emelini gerçekleştirerek sizi maddi ve manevi zarara uğratabilir.

Evlenmekte olan bir genç kız internetin nimetlerinden olan sosyal medya sitelerinin birisinde tanıştığı bir kişi ile evlenme kararı alabiliyor. ancak zaman ilerledikçe ne evlenme vaadi nede verilen sözler tutulmuyor. araya giren büyüklerin yaptığı araştırmalar neticesinde damat adayının evli olduğu boyunda çocukları olduğu kimlik bilgilerinin yanlış olduğu tespit ediliyor. Sonuç yıkılan bir hayat sönen bir umut kırgınlık mutsuzluk yorgunluk üzüntü keder tabi birde elden giden maddi manevi kayıplar.

İşte sosyal medya diye isimlendirilen web sitelerinden gözükmeden gizlice akan çirkinlik kötülük pis kolu insanlarımızı üzdüğü ile kalmıyor birde toplumumuzu hızla ahlaki çöküntüye itiyor.

Saygılarımla,
Özel Dedektif Bilal KARTAL

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

  Yorum Yapabilirsiniz

  BİLGİLENDİRİCİ ANİMASYON FİLMİMİZ
  Önemli Uyarı

  Dedektiflik.com.tr içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜR CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.  

  Copyright © 2018 | İzmir Özel Dedektiflik Bürosu | İzmir de Yasal Eş Takibi Hizmeti Tüm Hakları Saklıdır.

  iz ajans
  WHATSAPP
  ile iletişime geç